Firma sprzątająca a przetarg

Organizujesz przetarg i musisz wybrać firmę sprzątającą? Coraz większa liczba firm decyduje się na outsourcing usług porządkowych. Wybranie profesjonalnej firmy sprzątającej nie jest jednak tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Czym powinniśmy się wówczas kierować? Firma sprzątająca, a przetarg…

Warto podpytać wśród zaprzyjaźnionych firm z czyich usług sprzątających korzystają. Dzięki temu zdobędziemy informację z pierwszej ręki zarówno o przebiegu współpracy, jak i kosztach, które będziemy musieli ponieść. Dobrym pomysłem jest także sprawdzenie opinii na temat wybranej firmy na forach internetowych.

Zajrzyjmy na stronę internetową wybranej firmy – zapoznajmy się z jej ofertą, sprawdźmy czy posiada ona stosowne certyfikaty oraz referencje od poprzednich pracodawców.

Podczas pierwszego spotkania z firmą warto zwrócić uwagę na jej elastyczność oraz otwartość – czy może pracować poza standardowymi godzinami pracy (na przykład wieczorami lub weekendy), czy jest w stanie zaproponować usługi dodatkowe, np. sprzątanie biur.

Dowiedzmy się również czy wybrana firma dysponuje odpowiednią infrastrukturą techniczną (stosownym sprzętem oraz preparatami czyszczącymi).

Ważne jest także czy firma jest w stanie respektować zasady obowiązujące w danym przedsiębiorstwie. Chodzi tutaj zwłaszcza o placówki takie, jak przedszkola, szpitale, zakłady przemysłu precyzyjnego czy obiekty sportowe, które posiadają specyficzne wymogi.

Warto pamiętać o ubezpieczeniu OC firmy sprzątającej, które zabezpieczy nas przed zniszczonym mieniem. Firma sprzątająca i przetarg to nie prosta sprawa. Ze względu na fakt, że sfera zamówień publicznych jest obszarem szczególnie wrażliwym na na zachowania kryminogenne ze względu na styk sektora publicznego, od dawna dostrzegano potrzebę prawnego uregulowania procedury zawierania kontraktów, które są finansowane ze środków publicznych. Pełna jawność postępowania sprawiła, że każdy zainteresowany może śledzić procedurę kontraktowania środków, wskazywać nieprawidłowości czy zaniechania. Fakt, że wydatkowanie nieomal każdego grosza odbywa się przy otwartej kurtynie dyscyplinuje zamawiających. Dla przedsiębiorców szczególnie ważne jest to, że z dniem wejścia w życie ustawy powstał rynek zamówień publicznych, który dynamicznie się rozwija i staje się coraz bardziej konkurencyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *