Outsourcing sprzątania

Deleguj obowiązki, a sam zarabiaj. Poznaj outsourcing sprzątania!

Korporacje doskonale wiedzą, że zlecanie usług na zewnątrz służy zwiększaniu wartości, jaką firma przedstawia dla udziałowców. Zlecenie takie pozwala organizacji skupić się na celach strategicznych oraz realizowaniu przyjętej misji.

Usługa outsourcingu personelu sprzątającego

W największym skrócie outsourcing sprzątania polega na zatrudnieniu zewnętrznej firmy sprzątającej do wykonania określonych prac porządkowych. Outsourcing sprzątania ma całe mnóstwo zalet. Przede wszystkim pozwala na obniżenie kosztów usługi. Nie wymaga zatrudniania dodatkowych pracowników do sprzątania. Nie trzeba się martwić o zakup środków czystości oraz o rozplanowanie czasu pracy pracowników sprzątających.

Z roku na rok outsourcing sprzątania staje się coraz bardziej popularny. W grę wchodzi nie tylko sprzątanie pomieszczeń biurowych czy sprzątanie wspólnot mieszkaniowych, ale także sprzątanie hoteli czy szpitali.

Zalety outsourcingu sprzątania

Podstawowa korzyść – płynąca z pozbycia się funkcji ubocznych i pomocniczych, będąca głównym argumentem przemawiającym do tej pory za outsourcingiem – to redukcja kosztów. Tradycyjnie outsourcing stosowany jest wówczas, gdy dostępne zasoby zewnętrzne są tańsze od wewnętrznych. Coraz istotniejsze jednak zdają się być inne czynniki, takie jak: dążenie do realizacji usług na najwyższym poziomie, specjalizacja pracy, koncentracja na funkcjach biznesowych, dostęp do specjalistycznej wiedzy. Outsourcing pozwala na koncentrację sił, środków i procesów zarządczych na zasadniczych celach firmy. Organizacja osiąga lepsze wyniki i rośnie jej wartość rynkowa. Firma zwiększa elastyczność swoich działań, a poprzez oszczędność czasu i zasobów ludzkich – również wydajność.

Ty masz prowadzić firmę, poświęcić czas na wymyślanie i udoskonalanie produktów, pielęgnować idee, łapać nowe pomysły, spotykać się z klientami. Jednym słowem – rozwijać się! Wszelkie czynności dodatkowe, choć konieczne, tylko ci w tym przeszkadzają. Rozwiązanie? Pomyśl o outsourcingu! Sprzątanie biur zostaw nam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *