Firma sprzątająca a referencje

Co wyróżnia dobrą firmę sprzątającą? Każda firma sprzątająca powinna mieć referencje!

Funkcjonowanie w czystych, higienicznych warunkach, gdzie panuje porządek to podstawa. Abyśmy czuli się komfortowo, zachowali zdrowie, a także nie musieli wstydzić się przed klientami, gośćmi czy rodziną. Równie ważne jest sprzątanie biur. Czasami zdarza się jednak, że nie jesteśmy z różnych względów w stanie zająć się sprzątaniem. W pracy bądź też w domu, bywa to trudne. Z pomocą przychodzą nam wtedy firmy sprzątające. Co wyróżnia dobrych fachowców od utrzymania czystości? O tym piszemy w poniższym artykule.

Renoma: pozytywne opinie danej firmy sprzątającej wśród zleceniodawców dają nam duże prawdopodobieństwo, że i my będziemy zadowoleni z ich usług. Warto więc sprawdzić wpierw, jaką renomą się ona cieszy, zanim skorzystamy z jej oferty. Dobrze jest także popytać wśród znajomych lub członków rodziny. Czy korzystali już z tego typu usług. Czy mogą nam kogoś polecić.

Kolejną istotną cechą dobrej firmy sprzątającej są wysokie kompetencje. Takie osoby powinno charakteryzować nie tylko duże doświadczenie praktyczne ale i konkretna, teoretyczna wiedza z zakresu stosowania środków czystości. Muszą one wiedzieć między innymi, jaki detergent dobrać do konkretnego rodzaju powierzchni. Po drugie specjaliści od sprzątania powinni być dokładni i staranni. W tym, co robią, bowiem przekłada się to na wymierne efekty pracy. Wielu klientów jest wyczulonych na tym punkcie. Oczekują, że wszystko będzie zrobione dosłownie ,,na wysoki połysk”.

Firma sprzątająca musi mieć profesjonalny sprzęt

Profesjonalny sprzęt to kolejna ważna kwestia. Jeśli chodzi o cechy dobrej firmy sprzątającej. Bez tego właściwie ani rusz. Sama wiedza i chęci nie wystarczą. Jeśli nie ma sprzętu, którym można by było odpowiednio wykonać usługę. Dlatego tak ważne jest, by zwrócić uwagę, jakich marek środki chemiczne oraz jaki sprzęt czyszczący i myjący stosują dani specjaliści. A także czy zachowują oni wszelkie normy bezpieczeństwa. Przykładowo, dywany powinny być czyszczone specjalnymi odkurzaczami np. piorącymi, a podłogi należy myć innym profesjonalnym sprzętem takim jak np. szorowarki. Oczywiście dobór urządzeń powinien być dostosowany do specjalizacji, bowiem sprzątanie sprzątaniu nierówne. Inne powierzchnie myje się podczas sprzątania w biurze, inne w mieszkaniu. Jeszcze inaczej wygląda sytuacja w przypadku powierzchni przemysłowych, gdzie należy użyć zestawu profesjonalnych maszyn czyszczących. Takich jak: odkurzacze przemysłowe, wózki serwisowe, zamiatarki czy myjki wysokociśnieniowe.

Długi staż na rynku to dobra wizytówka. I reklama sama w sobie, bo jeśli firma sprzątająca utrzymała się długi czas, to znaczy, że są osoby chętne. A skoro są chętne, to najczęściej  zadowolone. Warto spytać o referencje!

Przeglądając informacje o danej firmie, nie omieszkajmy sprawdzić opinii o takich aspektach współpracy jak uczciwość, komunikatywność i kultura osobista, aby  przypadkowo nie naciąć się i nie dostarczyć sobie dodatkowych kłopotów czy nieprzyjemności. 

Certyfikaty posiadane przez firmę sprzątającą dają nam poczucie bezpieczeństwa. Zlecona przez nas praca zostanie wykonana na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *